Zaplanuj swój pobyt…

Kilka dni temu dowiedziałam się, że muszę na kilka dni pojechać do Wrocławia. Ostatnią sobotę spędziłam więc nie tylko na kupowaniu biletów na przejazd, ale także szukaniu hotelu.
Dojazd pociągiem z Gdańska do Wrocławia całkiem dobry, gorzej z powrotem. Miałam do wyboru: albo przejazd z Wrocławia do Warszawy, przesiadkę na metro i potem pociąg z Warszawy do Gdańska albo czekanie we Wrocławiu do północy (a wolna będę ok.17.00) i pociąg bezpośredni. Zrezygnowałam z obu opcji, kupiłam bilet na PolskiBus. Wprawdzie podróż trwa dłużej, ale za to bez przesiadek czy wyczekiwania na dworcu. W dodatku taniej. 

Szukanie hotelu zajęło mi więcej czasu. Owszem, niby są portale, na których można skorzystać z wyszukiwarek, ale pokazywały mi jakoś mało interesujących opcji. W końcu skorzystałam z mapa.szukacz.pl, zaznaczyłam opcję Hotele w przydatnych punktach i szukałam już bezpośrednio po hotelach w interesującej mnie okolicy. Zależało mi na rozsądnej cenie i chociażby minimalnym standardzie – łóżko w hostelu z łazienką na korytarzu jakoś mało mnie zachęca. Wprawdzie interesowało mnie centrum Wrocławia, ale przy dobrym połączeniu komunikacją miejską nie był to warunek konieczny. No i znalazłam – Hotel Budget Ibis Stadion przy ul.Lotniczej. Załapałam się na cenę 89zł za nocleg (114zł z śniadaniem). Porównując z ofertami innych hoteli – całkiem tanio. Na tym etapie dostrzegłam tylko jeden minus – można zapłacić za pobyt po przyjeździe, ale oznacza to konieczność stawienia się w hotelu do godz.18.00, później rezerwacja przepada. Alternatywą jest wcześniejszy przelew lub zabezpieczenie środków na karcie kredytowej.
Hotel należy do sieci Accorhotels.com  – zarejestrowałam się tam przy okazji, wpisałam swoje preferencje przy ewentualnych następnych pobytach w hotelach tej sieci, wpisałam dane do faktury, którą będę potrzebować. A wczoraj dostałam maila z tematem Zaplanuj swój pobyt we Wrocławiu. W treści maila – dane rezerwacji, link do imiennej tymczasowej karty lojalnościowej (z możliwością wydrukowania, podobno później otrzymam plastikową), linki do ciekawych miejsc we Wrocławiu, a także prognozę pogody na te dni, kiedy tam będę. Spodobało mi się to – czuję się dopieszczona. Mam nadzieję, że sam hotel też okaże się przyjazny –  czym na pewno napiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d