Uczciwość w sieci

Ta notka miała się pojawić już kilka miesięcy temu, zawsze jednak wypadało mi coś innego. Teraz jednak pora nadrobić zaległości.
Każdy pewnie kiedyś kupował coś w sieci. Kupując w znanych sklepach internetowych z reguły nie mamy obaw, że zostaniemy oszukani. W razie czego bronią nas również procedury sprzedaży na odległość, UOKiK itp. W kontaktach ze sprzedawcami prywatnymi może być już znacznie gorzej. Wprawdzie takich oszustw jest już coraz mniej, ale historie ze sprzedażą kartofli czy cegieł w cenie telefonu komórkowego zdarzały się nawet za pośrednictwem Allegro.

Cóż, ludzi próbujących się dorobić kosztem innych niestety nie brakuje. Czy powinno się takie przypadki nagłaśniać? Z pewnością – głównie w celu ostrzeżenia innych. Kto wie, ile osób dałoby się nabrać np. “na wnuczka w potrzebie”, gdyby nie nagłaśnianie takich przypadków?
Ma to jednak efekt uboczny – medialny obraz naszej rzeczywistości jest pełen oszustów, złodziei i wyłudzaczy. W pewien sposób jest więc wypaczony. Może więc warto pisać o tym, co powinno być normą? I w pozytywny sposób wyróżniać tych, którzy są uczciwi? Właśnie po to, aby nie zginęli gdzieś w tłumie?

Ma tu swojego kandydata. Kilka miesięcy temu moje osobiste dziecko znalazło w sieci stronę:

PHP VIDEO TUTORIALE

Zainteresował się zamieszczonym tam tutorialem z PHP. Cena przystępna, więc postanowił go kupić, za pośrednictwem mojego konta PayPal. I wszystko byloby fajnie, gdyby czegoś nie pokręcił. Najpierw zapłacił, a dopiero potem przeczytał zasady i założył sobie konto dostępu do pobrania tutoriala. Kwota nie była przerażająco wysoka, zapłaciliśmy jeszcze raz i wysłaliśmy maila do autora strony o pomyłce. Kilka dni później odebralam maila z Paypala, że jedna z opłat została zwrócona na moje konto.
Wiem, to powinno być normalne i oczywiste, w ogóle nie powinno budzić żadnych wątpliwości i być powodem do pisania notek pochwalnych, a jednak… Mam czasami obawy, że ten standard wcale nie jest taki oczywisty i powszechny. Mimo wszystko więc promujmy pozytywne przykłady, może ktoś skorzysta?
Tym bardziej, że autor strony siedzi w Londynie i tam prowadzi działalność

Web Designer London

W pewien sposób świadczy więc również o nas. I dobrze, że jest to wizerunek dobru i uczciwy.

A dla tych, którzy interesują się PHP I MySql – z czystym sumieniem polecam tutorial, kupiony przez mojego syna:
CubeCon
Naprawdę świetny kurs video, można się sporo nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: