Sprawozdanie SP-3

Jakoś nigdy nie miałam szczęścia do żadnych loterii, gier losowych itp. Ostatnio jednak okazało się, ze zostałam wylosowana – przez GUS. Dokładnie rzecz ujmując – GUS w Łodzi (dlaczego ten, a nie mój gdański?) poinformował mnie, że na moją firmę został nałożony obowiązek udziału w badaniu na formularzu SP-3 “Sprawozdanie o działalności gospodarczej przedsiębiorstw za 2014 rok”.
W załączeniu przekazany był także sam druk formularza oraz instrukcja jego wypełnienia. To na wypadek, gdybym nie zatrudniała więcej niż 5 pracowników i nie chciałabym wypełniać sprawozdania w wersji elektronicznej. Wprawdzie moją DG prowadzę sama, pracowników nie zatrudniam, ale zdecydowanie wolę wypełniać tego typu rzeczy online niż bawić się w papierki i biegać na pocztę z listem. Skorzystałam więc z danych logowania umieszczonych w piśmie i założyłam sobie konto na portalu GUS. Wszystkie dane tam umieszczone się zgadzają (pewnie pobrane z CEIDG). Póki co nie ma tam jednak formularza do wypełnienia – zgodnie z pismem GUS ma być dostępny od 2 marca. Termin wypełnienia – do 13 marca.

W tym wszystkim zastanawia mnie tylko jedno. O tym, że padło na mnie i muszę wypełnić to sprawozdanie dowiedziałam się z listu wysłanego zwykłą pocztą, nawet nie polecony ani ZPO. Co byłoby w przypadku, gdyby do mnie nie dotarł? GUS uzasadnia obowiązek wypełnienia tego sprawozdania licznymi paragrafami, ale w skrajnym przypadku jak udowodniłby, że informacja do mnie dotarła? Wysłanie listu wcale nie jest jednoznaczne z jego dotarciem do adresata. Czy mogłabym być w takim przypadku ukarana np. grzywną?
W każdym razie – nie będę tego sprawdzać, sprawozdanie wypełnię.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d