Publikuj i zarabiaj

Kilka dni temu dostałam maila z propozycją publikacji artykułów na nowym portalu 
Czytam online
Portal wystartował praktycznie kilka dni temu, trochę artykułów już tam jest. Zasada działania całkiem prosta: każdy autor pisze artykuł na dowolny wybrany przez siebie temat i publikuje go na portalu. Dostęp do artykułów jest płatny – autor sam wycenia swoją wartość w portalowych “wyświetlaczach”. Wyświetlacze można kupić za pomocą SMS-a  (koszt 10 – to brutto 2,46zl) lub przelewem bankowym (100 kosztuje 12,30zł) . Autor dostaje z tego 70% (od wartości netto). Wszystkie prawa autorskie pozostają u autora, portal prosi tylko o niepublikowanie tej samej treści w innym miejscu za darmo. To chyba akurat podpowiada logika. Skoro tu chcę opłatę za dostęp do stworzonej przez siebie treści – to publikując to samo np. na blogu – mam mniejsze szanse na płatną sprzedaż.

W ramach testowania  – założyłam sobie konto i opublikowałam swój pierwszy artykuł:
Pliki Microsoft Office i ich rozszerzenia
Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. Póki co, ostrożnie się przyglądam, zastanawiając się, czy płacenie za treść w internecie ma w ogółę szanse powodzenia? Wprawdzie wcześneij czy później świat pewnie pójdzie w tym kierunku, ale czy już jesteśmy na to gotowi? Do tej pory w sieci wszystko było za darmo, na kliknięcie myszką. Z drugiej jednak strony – taką treśc, często bardzo wartościową ktoś tworzy i wrzuca do sieci. Czy jakoś nie powinien zostać wynagrodzony? Tym bardziej, że system mikropłatności np. na blogach jest praktycznie niezauważalny i to nie tylko ze względu na ustawę z czasów II RP zakazującej takiej formy zbierania drobnych datków.
Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie. O czym na pewno będę donosić na blogu.

Jakby co – to moje artykuły będą tu:
marzatela na czytamonline
Moje artykuły będą raczej związane z działem Technologie .
Oczywiście nadal będę prowadzić swój blog “informatyczny” – za darmo:
Excel, Access, VBA…

Kto jeszcze spróbuje swoich sił? Dostęp dla autorów nie jest regmentowany i tylko na zaproszenie, każdy może sie zarejestrować tu:
Pisze onnline

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d