Formalności czas rozpocząć

Wyglada na to, że moje “wakacje” dobiegają końca. Wprawdzie były bardzo pracowite, cały czas jeszcze chodzę na kurs pozyskiwania i rozliczania środków unijnych, ale wygląda na to, że już wkrótce pożegnam się ze statusem osoby bezrobotnej. Jak już pisałam wcześniej – na początku października składałam wniosek do Urzędu Pracy o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej:
Szkolenie z urzędologii czyli zadawanie głupich pytań
W ubiegłym tygodniu otrzymałam informację, że przyznano mi dotację. Mam już założoną specjalną lokatę w banku jako zabezpieczenie (alternatywa w stosunku do poręczenia osoby fizycznej) . To na wypadek, gdybym nie wytrzymała przez rok. W tym tygodniu umowa ma być gotowa do podpisu. Potem jeszcze oczekiwanie na potwierdzenie blokady przez bank (w Millennium podobno trwa to tydzień i przyznane środki trafią na moje konto. W tym momencie tracę status osoby bezrobotnej (choć szkolenie będę mogła dokończyć). I dopiero wtedy będę mogła zacząć rejestrację DG w urzędach.
Już się boję, ale zaczynam tworzyć harmonogram tego, co i w jakiej kolejności muszę zrobić. I trzymam kciuki sama za siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: